Best working Udemy Coupon Code

Substrate

Substrate ile Parachain Geliştirme


Udemy Coupon Code 100% off | Udemy Free Course | Udemy offer | Udemy Coupon working

Description

Müh. Enes Polat ile beraber hazırladığımız Subsrate eğitim videolarına hoşgeldiniz. Substrate. Blockchain geliştirmek için kullanabileceğiniz açık kaynaklı, modüler ve genişletilebilir bir yazılım frameworktür. Parity şirketi tarafından geliştirilen framework içerisinde bulundurduğu çeşitli özelleştirilebilir modüllerle farklı kullanım senaryolarını kapsamaktadır.

Polkadot, heterojen bir yapıya sahip çoklu zincir teknolojisidir. Bu heterojen yapı anonimlik ve doğrulama işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlayan, potansiyel olarak farklı özelliklere sahip çok sayıda Parachain’den oluşmaktadır. Polkadot Relay zinciri, gelen işlemleri zincirler arasında dağıtarak aynı süre içerisinde daha çok işlemin işlenmesini ve şeffaflığının sağlanmasını hedefler. Ayrıca kendi içerisindeki protokoller sayesinde ağa bağlı her bir zincirin güvende kalmasını sağlar. Parachainlerin içerisinde geliştirilen özelleştirilmiş adaptörler, Ethereum ve Bitcoin gibi zincirlerle Polkadot arasında köprü görevi görerek bağlantıyı sağlamayı açamlamaktadırlar.

Polkadot yapısını oluşturan zincirleri özetleyelim.

  • Relay Chain → Polkadot ağına bağlı zincirler arası işlem yönetimi ve mutabakat fonksiyonlarını gerçekleştirir.

  • Parachains → Farklı özelliklere sahip bu zincirler işlemleri toplar ve işlerler.

  • Bridges → Köprü görevi gören adaptörler sayesinde Ethereum gibi zincirleri Polkadot ağına bağlayan zincirlerdir.

Kaynak: Medium - Enes Türk


Risk Açıklaması: Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.

Don't miss any Udemy coupon by joining our Telegram Group !
Join our Telegram community of 800+ members now.
Click here to join the Udemy coupon group

Udemy Coupon Code 100% off | Udemy Free Course | Udemy offer | Udemy Coupon working

Collect this offer >>
11 People Already Collected this Udemy coupon
Want more coupons ? :-)