Best working Udemy Coupon Code

Sıfırdan Fikir Üreterek Patentini Al ve Patent Danışmanı Ol

Patent Danışmanı Mesleğini Edin. Sıfırdan Fikir Üretmeyi ve Patent Almayı Öğren. Düşün, Üret ve Kendini Geliştir.


Udemy Coupon Code 100% off | Udemy Free Course | Udemy offer | Udemy Coupon working

Description

*Udemy Üzerinde En Çok Beğeni Alan Türkçe Hızlı Okuma, Hızlı Öğrenme Kursu Eğitmeninden*

Ocak 2021: Kaynaklar Güncellendi, Bazı Hatalar Giderildi

Öğrencilerimizden Gelenler:

"bu kursu diğer dersinizden sonra almama rağmen daha erken dinleyip bitirdim Anlatımınız beni etkiledi kendimi birkaç patent sahibi gibi görmeye başladım.Tekrar özümseyerek dinleyip kağıt kalem kullanarak tekrar tekrar dinleyeceğim ağzınıza sağlık selametle kalın." 

İbrahim Erdoğdu


"Kısa ama özlü bir anlatım olmuş. Bir patent başvuru süreci fikir aşamasından sonuna kadar teorik bilgilerin yanısıra örneklerle desteklenerek ele alınmış. Bence gayet anlaşılır ve faydalı bir iş çıkarılmış."

Murat Kocas

*****

Tarih boyunca insanlık olarak elde ettiğimiz en büyük başarılar düşünerek ve üreterek elde edildi. 100 yıl önce ABD patent ofisi başkanı Charles Duell, "İcat edilebilecek her şey icat edildi." cümlesini kurdu. Son 1 yılda hayatımızdaki değişikliklere bakarak dahi bunun doğru olmadığını söyleyebiliriz. Her yıl ürünler değişiyor, yenileniyor ve gelişiyor. Her yenilik, bir problemi daha hayatımızdan çıkararak yeniliği bulan şirkete veya şahısa ciddi gelir olarak dönüş sağlıyor. Yenilik ise tabii ki düşünerek ve üreterek ortaya çıkıyor.


Düşünmek ve üretmek, artık herkes için kaçınılmaz hale geldi. Bu ikisini barındırmayan mesleklerde her geçen gün iş yükü artıyor ve maaşları artıyor gibi görünse de paranın değerine kıyasla gitgide azalıyor. Yapay zekanın gelişimiyle beraber yok olma tehlikesiyle dahi karşı karşıya kalınacak. Aksi yönde ise düşünen ve üreten insanlar, iş hayatında her zaman dikkat çekiyor ve dolayısıyla durmadan yükseliyorlar. Bir şirketten ayrıldıkları takdirde onları işe alabilecek onlarca şirket hazırda oluyor.


Bir Patentim Olsun kursu, düşünmeye ve üretmeye destek sağlıyor. Temelinde patent almayı öğretse de sıfırdan, yani fikir oluşturma aşamasından başladığı için üretken bir insan olmayı da öğretmiş oluyor. Fikrin aniden seçilmiş insanlara gelmesi algısını kırarak herkesi fikir üretmeye teşvik ediyor. Bunları yaparken de kursiyerlere ek gelir sağlayabilecekleri bir yeteneği öğretmiş oluyor.


Ben Abdullah Yılmaz, Udemy üzerinde en çok satan hızlı okuma ve öğrenme kursunun eğitmeniyim. Yeni bir şeyler üretmeye her zaman ilgi duyduğum için fikir üretmek ve patent almak konularında bolca tecrübe edindim. İlk projemde ambulanslara yönelik bir fikir geliştirdim. Radyo sinyalleri yayan bir cihaz vasıtasıyla ambulansın önündeki araçların radyolarına bağlanarak yolu açmak adına duyuru yapan bir cihaz üzerine patent başvurusu yaptım. Ardından benzer bir fikirle çok fazla trafik kazası gerçekleşen alanlarda yine radyo sinyalleri vasıtasıyla araçlara dikkatli olmalarını söyleyen bir cihazın başvurusunu yazdım. Bu süreçte, internette patent alma konusunda çok yetersiz içerik olduğunu fark ettim. Bunun yanında da ülke olarak patent konusunda çok geride olduğumuzu fark ettim. Üzülerek söylüyorum ki, Türkiye’de 200 yılda alınan patent sayısı ABD’de 10 günde alınan patent sayısına denk gelmektedir. Hem içerik eksikliğini kapatmak hem de patent konusunda bilinçlendirmek adına aylar süren araştırmalar ve çalışmalarımla bu kursu oluşturdum. Bunun yanında, eğitim sistemimizde eksikliği hissedilen ve çokça duyduğumuz soru olan "Nasıl patent alınır?" sorusuna hitap edecek bir eğitim sundum.

Kurs içerisinde teorik bilgiye takılı kalmamamız adına, uygulama videolarında sıfırdan gerçek bir fikrin patent başvurusunun yapılışına eşlik edeceksiniz. Dolayısıyla, sıkıcı ve sadece bilgi içeren kurslardan olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim.


Kursta edinilen bilgilerle yapabileceğiniz birçok şey var. Dilerseniz patent danışmanı olabilir ve şahıslara, şirketlere patent alımlarında danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Kendi patentinizi alıp patentinizi bir şirkete satabilirsiniz. Patenti aldığınız takdirde CV’nize bunu yazarak işverenleri etkileyebilirsiniz. Fikir üretme yöntemlerine odaklanarak kendi iş fikrinizi geliştirebilir ve girişimciliğe adım atabilirsiniz. Hepsinin yanında fikir üretme, araştırma, resmi yazı yazma konularında kendinizi ciddi bir şekilde geliştirmiş olacaksınız Ek olarak da, fikrinizi uluslararası aşamaya Tübitak desteğiyle ücretsiz taşıyarak tescil alınması halinde 10.000₺'lik ödülü kazanabilir.


Kurs içerisinde önce patent ve faydalı model kısa bilgilendirmeler olacak ve hemen ardından, sıfırdan fikir oluşturmayı ve ardından da fikrinizi geliştirerek patent başvurusu haline getirmeyi öğreneceksiniz. Yine bu aşamalar arasında ön araştırma yapmayı ve fikrinizin daha önce patentinin alınıp alınmadığını nasıl araştıracağınızı öğreneceksiniz. Her aşamada, uygulama videoları vasıtasıyla kurs için geliştirdiğim fikrin oluşumu ve patent başvurusuna eşlik edeceksiniz. Teorik videoların tamamı animasyon ve yüksek ses kalitesiyle desteklenmektedir.


Bu kurs, Türkçe okuyup yazabilen ve internet bağlantısı olan herkese uygundur fakat naçizane uyarım fikir üretme aşaması eğlenceli olsa da sonrasında patent yazısı yazarken resmi yazı yazmanın katı kuralları can sıkıcı olabilmektedir. Ben elimden geldiğince bu kısımları kısa ve öz tuttum fakat yine de bu uyarıyı yapmak istedim.


Neden Patent Eğitimimizin Online Kurs Olması Daha Avantajlı?

 • Hazırlanan videolar için günlerce çalışma yapılıyor ve en ufak seslendirme hatası dahi düzeltiliyor. Konuşulan kelimeler ve cümleler defalarca kontrol ediliyor. Dolayısıyla, izleyiciye en kısa sürede en fazla bilgi verilmiş oluyor. Bir eğitim merkezinde 10 saatte verilen bilgi online kurs ile dakikalar içinde ve hatasız olarak veriliyor.


 • Güncellemeler ile kursa gelen yeniliklere devamlı olarak ulaşılabiliyor.


 • Fiyat olarak birçok eğitim merkezine kıyasla bedava sayılacak bir ücrete sunuluyor.


 • Kurs katılımcılarının yorumlarıyla kursun yararlılığına emin olunabiliyor.


 • Satın aldıktan sonra saniyeler içinde kursa başlanılıyor dolayısıyla eğitim merkezindeki gibi bekleme süreleri bulunmuyor.


 • İzleyici daha eğlenceli vakit geçiriyor çünkü dersler animasyon, hareketli yazılar ve görseller ile anlatılıyor ve öğrencilerin geri bildirimleriyle devamlı iyileştiriliyor.


 • Öğretilen bilgilerin kaynaklarının da paylaşılmasıyla internet üzerinden bilgilerin doğruluğu ve güvenilirliği doğrulanabiliyor.


 • Soru&cevap bölümü ile herhangi bir zamanda eğitmenden birebir yardım almak mümkün oluyor.


Kursa ilgi duyduğunuz ve incelediğiniz için teşekkür ederim. Yerimizde saymamak ve ilerlemek adına durmadan düşünmeli ve üretmeliyiz. Patent sayılarının ülkelerin gelişmişlik ve zenginlik sayısıyla doğru orantıda gittiği artık araştırmalarla sabit durumda. Bizler de buna göz yummamalı ve kendimizi geliştirmeliyiz. Bu kursla beraber sizleri ve kendimi bu konuda geliştirmek için elimden geleni yapmaya hazırım. Her türlü sorunuz, öneriniz için bana ulaşmaktan çekinmeyin. Hala kararsızsanız ücretsiz videoları izleyebilir ve ardından fikir üretmek ve patent almak isterseniz kursu satın alabilirsiniz.


Not: Bu kursta buluş odaklı patentlerden bahsedilmektedir. Marka patenti kurs kapsamına girmemektedir.


Kursu bir kez satın aldığınızda sınırsız erişim hakkına sahip oluyorsunuz. Yani bütün gelecek güncellemeler de dahil olmak üzere bütün derslere sınırsız erişim sağlayabiliyorsunuz.

Tanıtım videosuna tıklayarak alt kısımdan ücretsiz derslere ulaşabilirsiniz.

Join our below 2 Telegram groups for instant coupon notifications !
Want 100% Free Udemy Courses ?
Join "100% Free Courses Group"
Want free dumps on any IT exam (AWS, ISTQB, AZURE) ?
Join "IT Mega Dumps Group"

Steps to redeem this Udemy Offer

 1. Check all the below offers one by one.
 2. Some of the below offers are applicable to all courses on Udemy and some are applicable only to this specific course.
 3. When you click, the best offer is automatically applied and you will be taken to the Udemy.com course details page.
 4. If this is a 100% off offer, you will see a course price as 0. Please proceed with enrolling the course for free.
 5. Note, discount coupon codes are limited to 1000 redemptions only. If you used the coupon after 1000 enrollments are done, coupon discount will not be applicable.
 6. If this is any other discount offer, you will see the effective price of course with the discount applied.
 7. Please note, the Udemy offers runs for very short duration and gets expired if not redeemed within time.
 8. If you are not satisfied with running offers, Udemy has a free resource center where all courses are free. Click here to go to Udemy free resource center

Available Udemy offers for this Course are listed below

Important : Check all offers one by one and grab the best !

Card image cap
Udemy New Customer Offer

Top Udemy courses from 13.99$ when you first visit Udemy.

OR check below offer

Get this course offer on Udemy
2 People Already Collected this Udemy coupon

Want more coupons ? :-)