Best working Udemy Coupon Code

Javascript Programlama Eğitimi

Javascript Temel Kavramları, DOM Yapısı, OOP Yapısı ve Projelerle Javascript dünyasına büyük bir adım ile başlayın.


Udemy Coupon Code 100% off | Udemy Free Course | Udemy offer | Udemy Coupon working

Description

Web dünyasında baskın olan dil Javascript'tir.Günümüzde milyonlarca web sitesi, mobil uygulama, hatta oyunlarda bile Javascript dili kullanılmaktadır.

Kursumuzda öncelikle javascript  konuları olan ekrana yazdırma, değişkenler,veri türleri, operatörler, döngüler,fonksiyonlar,koşullar, diziler, string nesneleri, date nesneleri, math nesneleri, DOM yapısı, OOP yapısı  ve kullanıcı ile etkileşim alanları anlatılmıştır. Kursumuzun sonunda Calculator App ve Todo List App adında iki proje geliştirilmiştir. Kursumuz sayesinde javascript dünyasına büyük bir adım atarak başlayacaksınız.

Javascript öğrenmek çok kolaydır. Kurulum gerekmez; doğrudan web tarayıcısana yerleşiktir. Sadece kod yazmaya başlayarak sonuçları hemen tarayıcınızda görebilirsiniz. Javascript her yerde kullanılır. Web tarayıcısında, Node.js ile sunucu tarafı tarafında, Cordova veya React Native alt yapısı ile mobil uygulamalarda, Electron ile masaüstü uygulamalarında, oyun programlamada, IoT, robotik ve sanal gerçeklik uygulamalarında kullanılabilen evrensel dildir. Javascript, her platformun doğal dili kadar güçlü olmasa da her platformda boy gösterebilecek ve bazı şeylerin üstesinden gelebilecek yetenektedir.

Javascript, betik bir programla dilidir. Betik; doğrudan derlenip çalıştırılamayan, başka bir katman tarafından yorumlanan anlamındadır. Yazmış olduğumuz Javascript kodunu bir program gibi başka bir yerde çalıştıramazsınız. Javascript tarayıcı tarafından anlamdırılır ve çalıştırılır.

Javascript, en yaygın olarak tarayıcı ortamında çalışır. Javascript kodu HTML sayfalarına gömülüdür ve en temel haliyle HTML sayfalarına etkileşim içindedir. Javascript kullanıcıdan girdi veya çıktı alamaz, bunu birlikte çalışmış olduğu HTML ile DOM üzerinden gerçekleştirir. Yani tarayıcıda HTML ile entegrasyonu olmazsa Javascript çalışamaz. Bundan dolayı HTML dosyalarımıza JS dosyalarımızı dahil etmemiz gerekir. 


Don't miss any Udemy coupon by joining our Telegram Group !
Join our Telegram community of 800+ members now.
Click here to join the Udemy coupon group

Udemy Coupon Code 100% off | Udemy Free Course | Udemy offer | Udemy Coupon working

Collect this offer >>
2 People Already Collected this Udemy coupon
Want more coupons ? :-)